Vybíráme psí granule a pamlsky – po čem sáhnout a na co si dát pozor?

Strava je základním stavebním kamenem zdraví, a to nejen toho lidského, ale také zvířecího. Je tedy nesmírně důležité vybírat vašim miláčkům takové krmivo, po kterém nebudou mít žádné zdravotní problémy. Ideálním řešením jsou ve většině případů granule. Jak je však vybrat a po čem sáhnout, když má pejsek na něco alergii?

Hypoalergenní granule pro citlivé pejsky

Stejně jako u lidí se i u psů mohou vyskytnout různé alergické reakce na přijímanou potravu. Mohou se u nich objevit například vyrážky, zažívací potíže nebo jiné jevy spojené s pozřením alergenů. Tento problém mají za úkol řešit hypoalergenní granule, které jsou speciálně určené především citlivějším pejskům.

U hypoalergenních granulí je kladen důraz na maximální redukci ingrediencí, které mohou u pejsků vyvolat alergickou reakci. Často jsou tak vyráběné z vysoké zvěře, u níž je pravděpodobnost alergické reakce nejmenší. Neobsahují ani žádné dráždivé látky a citlivější psi k nim obecně mají dobrou snášenlivost.

Tento typ granulí navíc psům velmi chutná a často jsou do nich přidávané i různé podpůrné látky, které napomáhají činnosti trávicího traktu a správné funkci imunitního systému. Tím pomáhají další alergie ještě utlumovat.

Jak vybrat psí granule?

Výběr granulí pro psa rozhodně nepodceňujte. Pokud jste například nějaké granule vyzkoušeli a vidíte, že po nich má váš pes zdravotní problémy, okamžitě je vysaďte, zkontrolujte složení a tomu se následně vyvarujte. Každý pejsek je jiný, a to, co sedí jednomu, nemusí nutně vyhovovat jinému.

Obecně se při výběru granulí zaměřujte na to, z jakého masa jsou vyrobené a snažte se vyhýbat obsahu obilovin, které psí žaludek dráždí. Ideální také je, mají-li granule obsah prověřených látek napomáhajících k celkovému zdraví psa. Pamatujte, že strava dělá spokojeného mazlíčka!

Od Vašek Brynda

Od mala se věnuje sportu, především sjezdovému lyžování a karate. Potom se zamiloval do lezení, ale uvědomil si, že mu na bříšku něco během studia na vysoké škole narostlo, a tak začal ještě běhat. Mimo to se věnuje přes čtyři roky linkbuildingu na webových stránkách jako je Testado.cz, či třeba Modio.cz a další. Hlavním cílem je dodělat školu a stát se ředitelem vesmíru.