Na co myslet při pořízení sušičky ovoce či zeleniny?

Zdroj obrázku: yuriygolub / stock.adobe.com

Rádi do svého jídelníčku zařazujete ovoce a zeleninu, ale nabídka obchodů vás přes zimu neuspokojuje, protože ovoce je bez chuti a vy tak saháte po jeho nejrůznějších náhražkách? Co tahle si vytvořit řádnou zásobu sušeného ovoce a třeba i zeleniny a být díky tomu připraveni na zimu? Dopřávejte si ovoce celoročně i mimo hlavní sezónu. S pomocí sušičky ovoce to půjde skutečně snadno.

Proč si pořídit sušičku ovoce?

Sušička ovoce je oblíbeným pomocníkem všech, kdo si rádi pochutnávají na ovoci i zelenině a zajímají se o to, co jedí. Přestože sušené ovoce se dá koupit v obchodech, při jeho domácí přípravě víte, že neobsahuje žádná zbytečná sladila ani chemická dochucovadla. Svému tělu tedy dopřáváte vitamíny a minerály a nijak se neochuzujete o původní chuť ovoce.

Připravte si zásobu křížal, sušených jahod a dalších potravin

Sušené ovoce i další potraviny, které zbavíte vody, můžete konzumovat samostatně či přidávat do svých oblíbených pokrmů. Vytvořte si zásobu křížal, usušte si jahody, připravte si celerové čipsy, usušte si červenou řepu a nebojte se zkoušet nové chutě.

Nezáleží na velikosti, ale na rozměru a počtu plat

Tím nejdůležitějším, na co se při výběru sušičky potravin musíte zaměřit, je rozměr plat a jejich počet. Právě díky tomu totiž získáte představu o tom, kolik ovoce, zeleniny, bylinek či třeba hub budete moci najednou sušit.

Kam se sušičkou?

Před tím, než si sušičku na ovoce přinesete domu, si také rozmyslete, kam ji umístíte. Podle toho si totiž vyberte její hlučnost. Příliš hlučné sušičky ovoce by vám mohly snadno narušit sledování televize, hraní společenských her či jinak trávený večer.

Pravidelné versus občasné sušení ovoce

Při výběru té právě sušičky záleží také na tom, jak často ji plánujete využívat. Budete ji zapojovat pravidelně a sušit vše, co vám přijde pod ruku? Nebo ji naopak budete vytahovat jednou za rok a usušíte si vše najednou abyste měli zásoby na další rok? Na časté používání jsou jako dělané hranaté sušičky ovoce, které mají funkci regulace teploty a vzduch v nich proudí horizontálně. Naopak kruhové sušičky jsou vhodné pro občasné sušení – mají méně funkcí a jsou levnější.

Věnujte pozornost tomu, co jíte a zásobte se sušeným ovocem, zeleninou a bylinkami a využívejte je celoročně. Na sušeném ovoci si můžete pochutnávat jen tak, přidávat si ho do müsli, kaší či třeba do koláčů. Sušená zelenina vám může posloužit jako zdravější náhrada brambůrků a sušené bylinky se hodí do každé polévky, k masu i do dipů. Sušené potraviny připravené s pomocí domácí sušičky neobsahují žádné chemické látky ani zbytečná dochucovadla, a přitom chutnají báječně a jako čerstvé.

Zdroj obrázku: yuriygolub / stock.adobe.com

Od 4health

Administrátor, milovník sportu a cestování + zdravé stravy.