Jde to i bez sluníčka! Průvodce samoopalovacími prostředky

Mnoho žen má ze samoopalovacích krémů úplně zbytečný strach! Dávno neplatí, že tyto přípravky dělají nevzhledné fleky, mají nevábný odér a pleť barví do oranžových tónů. Na samoopalování není opravdu nic složitého. Stačí jen dodržet několik důležitých pravidel a dokonale bronzová pleť je na světě.

Než začnete se samoopalováním

Každá pokožka se chová jinak. Dávejte pozor na alergickou reakci a před nanesením proveďte malý test: malé množství krému naneste na předloktí a počkejte přibližně 4 hodiny. Pokud je vše v pořádku, můžete se směle pustit do práce.

TIP: Manuál opalování

Předejděte skvrnám

Před nanesením samoopalovacího krému si udělejte peeling, který vás zbaví odumřelých kožních buněk. Tím zabráníte odlupování suché kůže a vzniku nežádoucích skvrn. Mějte na paměti, že opalovací přípravek musíte aplikovat na hladkou a hydratovanou pokožku.

Tělo po koupeli promasírujte ručníkem, ošetřete tělovým mlékem a počkejte, dokud se mléko nevstřebá.

Jakmile je pokožka připravená, můžete začít se samotným samoopalováním.

Samoopalovací přípravek nanášejte nejprve v tenké vrstvě. Pokud nebudete s barvou kůže spokojená, naneste další vrstvu. Vždy dbejte na to, aby byl krém či samoopalovací gel rovnoměrně rozetřený. Abyste se vyhnula obarvení dlaní a zamezila tvorbě skvrn, použijte šikovnou aplikační rukavici.

Jak vybrat ten správný produkt?

Na výběr máte hned z řady přípravků s různými benefity. Některé samoopalovací přípravky obsahují třpytky, které krásně rozzáří vaši pokožku, další slibují zpevňující účinky a jiné zase postupné tónování pokožky. Vybírat si můžete i z různých konzistencí, záleží na vás, zda se přikloníte k samoopalovacím vodám, krémům, gelům či pěnám. V dm drogerii naleznete i samoopalovací ubrousky, které vám vykouzlí bronzovou pokožku a nezaberou místo v kabelce. Můžete je tedy mít vždy po ruce. Vyzkoušíte je?

Tipy na závěr:

  1. Drsnější části kůže (např. kolena, kotníky a lokty) zhnědnou více než ostatní části těla. Na těchto místech přípravek roztírejte s maximální péčí.
  2. Na obličej používejte pouze výrobky k tomu určené.
  3. Po nanesení samoopalovacích přípravků se minimálně 6 hodin nesprchujte a vyhněte se nadměrnému pocení (např. sport).
  4. Mějte trpělivost. Některé samoopalovací přípravky potřebují působit až 6 hodin. Proto si samoopalování naplánujte ideálně na večer. Než si ale půjdete lehnout, nechte přípravek minimálně půl hodiny zaschnout.
  5. Vyvarujte se nepřirozeným přechodům barvy kůže. Nezapomínejte ani na místa, jako je vlasová linie, pěšinka či podpaží. Přípravek jemně aplikujte i na tato místa.
  6. Různé přípravky na pokožce vydrží různě dlouhou dobu. Abyste si bronzový nádech udržela co nejdéle, pravidelně pokožku hydratujte.
  7. Nejdražší neznamená nejlepší. Pokud si s výběrem nevíte rady, pročtěte si recenze na jednotlivé přípravky. Naším tipem, který rozhodně stojí za vyzkoušení, je samoopalovací koncentrát na obličej a dekolt od značky SUNDANCE. Seženete jej v dm drogerii za skvělých 139 Kč.

TIP: Jak připravit kůži na opalování?

Od Vašek Brynda

Od mala se věnuje sportu, především sjezdovému lyžování a karate. Potom se zamiloval do lezení, ale uvědomil si, že mu na bříšku něco během studia na vysoké škole narostlo, a tak začal ještě běhat. Mimo to se věnuje přes čtyři roky linkbuildingu na webových stránkách jako je Testado.cz, či třeba Modio.cz a další. Hlavním cílem je dodělat školu a stát se ředitelem vesmíru.