Jak se připravit na zimní vycházky se psem?

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zimní vycházky se psem mohou být pro vás i vašeho čtyřnohého kamaráda skvělým způsobem, jak si užít čas venku i v chladnějších měsících. Vyrazte ven vstříc zasněženým kopcům! Jak se na zimní toulky přírodou vybavit? Poradíme vám, na co nezapomenout, aby bylo dobře vám i vašemu psímu miláčkovi.

Těšíte se na zimní procházky s vaším mazlíčkem? Zima už pomalu klepe na dveře, a tak je na čase zjistit, na co je dobré při přípravách na zimní toulky myslet. Aby vám bylo teplo a cítili jste se bezpečně, je třeba se na chladné období co nejlépe vybavit. Teplé oblečení často nepotřebují jen psovodi, ale sami naši čtyřnozí přátelé. Co obléct na toulky přírodou sobě a co dopřát pejskovi? 

Hlava i nohy v teple – základ spokojené výpravy

Ať už jdete na vycházku kolem domu, nebo si připravujete na opravdu dlouhou štreku zasněženou přírodou, vybavte se teplým oblečením, které vás ochrání před chladem a prostydnutím. Nezapomeňte si proto vzít kromě teplé bundy nebo kabátu i rukavice, čepici a šálu.

Věřte také, že suché a teplé boty jsou pro pohodlí během vycházek klíčové. Boty by navíc měly být určeny právě do terénu.

Vyberte si proto takové, které vás nezradí a projdou s vámi kopce i louky. Spolehlivé boty do terénu najdete na stránkách https://sportano.cz/boty-merrell nebo https://sportano.cz/boty-mammut.

Před prvním výšlapem je nezapomeňte ošetřit tak, aby vám poskytly co možná nejvíce pohodlí i v procházkách mokrým sněhem. Dobré je myslet i na vhodnou péči o pokožku. Použijte proto vhodný krém, který vaši kůži ochrání před omrzlinami.

Na rty použijte jelení lůj. Pokud vyrážíte ven, zatímco na obloze kraluje zimní sluníčko, nezapomeňte si nasadit i sluneční brýle. I v zimě dokáže být sluníčko ostré, což pro oči nebývá zrovna příjemné. 

Dopřejte komfort vašemu psímu miláčkovi

Pokud váš pes potřebuje ochranu proti chladu, zvažte pořízení vhodného oblečení, jako jsou teplé kabátky nebo botičky, které chrání tlapky před solí na chodnících. Takovou výbavu obvykle ocení pejsci malého vzrůstu, kteří nejsou na zimu zrovna od přírody připraveni. 

Zajistěte si také spolehlivé vodítko a obojek, které umožní bezpečné procházky s pejskem i v na kluzkém povrchu. Pokud plánujete vyrazit daleko od domova, přibalte i dostatek potravy, vody a sáčků na úklid po vašem pejskovi. Extrémní počasí, jako jsou silné větry nebo mrazy, mohou být pro vás i vašeho psa nebezpečné. V takových případech raději volte kratší procházky. Zimní procházky mohou trvat déle, protože chladné podmínky a sníh v cestě může vaše tempo zpomalit. 

Pokud váš pes není zvyklý na zimu, zvykání na zimní vycházky by mělo být postupné. Začněte s kratšími výlety a postupně je prodlužujte. Zimní vycházky se psem mohou být skvělým způsobem, jak trávit čas venku i ve dnech, kdy se teploty dostávají pod nulu.

Pohybem se snadno zahřejete, a navíc uděláte něco i pro svá těla – to je obvykle přes zimu pro mnohé z nás oříškem. S vhodným vybavením a dobrým plánem si můžete užít zimní kouzla venku s vaším psem a udržet si aktivní životní styl i v chladnějších měsících.

Oblékněte teplou bundu, třeba některou ze stránky https://sportano.cz/bundy-columbia, obujte teplé boty, nasaďte čepici a vyrazte vstříc zimnímu dobrodružství. Věřte, že ledový vzduch a zimní slunce vám jedině prospějí. Podpořte svou imunitu pohybem v ledové přírodě a užijte si nezapomenutelné chvíle s vaším mazlíčkem. 

Od 4health

Administrátor, milovník sportu a cestování + zdravé stravy.