Fitness Club Contours: Jaké služby fitko pro ženy nabízí a kde najdete pobočky

Spousta žen se návštěvě fitness centra brání z jednoho konkrétního důvodu. Není to o nedostatku volného času, ani motivaci, ale o obyčejném studu z pánského publika. Není přitom rozhodující, jak moc ve skutečnosti muži sledují a hodnotí cvičící ženy (často vůbec), prostě jim to vadí. Řešení nabízí Contours, moderní fitness centra pouze pro ženy. Co všechno nabízí a kde v ČR růžovo-fialové posilovny najdete?

Hledáte Contours Fitness Club pro ženy ve vašem městě?

Častá hledání: Praha 1, Praha 5, Brno, Ostrava, Opava, Zlín

Co je Contours: Fitness Club pro ženy

S nápadem založit ženské fitness centrum přišel Američan Daren Carter z Kentucky, který provozoval smíšenou posilovnu. Navštěvovala ji také jeho matka s kamarádkami. Cvičit však chodily zásadně před otevírací dobou, aby se vyhnuly přítomnosti mužů. Daren proto vytvořil nové fitko, které bylo nejen vyhrazeno pouze pro ženy, ale zároveň se zaměřovalo na typicky ženské potřeby a cíle. 

Po více než 9  letech úspěšného fungování úplně prvního dámského fitness se Daren rozhodl svůj nápad poslat do světa. Prostřednictvím masterfranchisu se koncept posiloven pro ženy pod názvem Contours začal šířit do světa, až doputoval i k nám do České republiky. V samotném Contours označení posilovna neradi slyší, protože u nich je to víc o komplexním přístupu a o tom, co vy sama chcete a potřebujete.

Síť fitness pro ženy Contours klientkám nabízí žensky příjemné a atraktivní prostředí vybavené profesionálními posilovacími stroji i pomůckami. Součástí služeb jsou školené fitness instruktorky, které vedou kruhový trénink a skupinové lekce pro ženy a zároveň v ceně členství nabízí individuální služby.

6 důvodů, proč se stát členkou Fitness Clubu pro ženy Contours:

 1. Vhodné pro dospívající dívky od 14 let a dospělé ženy v jakémkoliv věku.
 2. Tréninkový plán na míru mohou využít i ženy během těhotenství a po porodu.
 3. Ve fitku můžete být během otevírací doby libovolně dlouho.
 4. V ceně je speciální kruhový trénink Contours a nabídka dalších skupinových lekcí.
 5. Součástí členského balíčku je inspirativní jídelníček Contours SLIM & FIT pro každou novou klientku.
 6. Kromě cvičení lze využívat doplňkové služby (např. výživová poradna, masáže, kosmetika, terapie a jiné).

NÁŠ TIP: Chcete zjistit, jak se v Contours cvičí, a zda je to pro vás to pravé? Zaregistrujte se a získejte 7 dní cvičení s trenérkou zdarma.

Přehled služeb, které Contours nabízí

V současné době se Contours prezentuje jako neobyčejné fitness centrum, které ženám nabízí odlišný styl tréninku než v běžném fitku. Ideální je zejména pro ženy, které se kromě obav z mužských kritických pohledů ztrácí v nabídce a funkci posilovacích strojů a neví, k čemu slouží, jak je používat nebo v jakém pořadí. 

V Contours se ženy nemusí bát, že budou bezprizorně chodit od stroje ke stroji, aniž by věděly, co dělají a proč. Klientky se mohou těšit na jednoduchý a efektivní kruhový trénink přímo pro ženy, který jim pomůže dosáhnout jejich cílů snáze a rychleji. Kruhové tréninky samozřejmě vedou zkušené profi trenérky.

V nabídce jednotlivých posiloven Contours jsou funkční zóny, kde si ženy mohou zacvičit s vlastní vahou, na běžeckém či jiném trenažéru, nebo si zajít na některou ze skupinových lekcí, které jsou součástí každého členství. Nabídka služeb jednotlivých poboček se může mírně lišit v doplňkových službách, jako jsou masáže, výživové poradenství a další.

Součástí placeného členství je:

 • neomezené návštěvy pobočky (klientka může přijít kolikrát chce a zůstat jak dlouho chce v rámci otevírací doby)
 • osobní karta a profil obsahující záznamy výkonů a zlepšení
 • tělesná analýza na váze Tanita, pravidelné měření a vážení
 • individuální cvičební plán a stravovací doporučení
 • úvodní a všechna další cvičení pod dohledem profi instruktorky
 • kruhový trénink speciálně pro ženy a další skupinové lekce pro ženy
 • funkční zóna (cvičení s vlastní vahou a na trenažérech)
 • doplňkové služby (výživové poradenství, masáže, terapie a další)
 • až 1 měsíc cvičení zdarma při prodloužení členství
 • slevy a výhody na doplňkové služby a produkty a služby od partnerů Contours
 • věrnostní program při členství na 3 měsíce a déle (měsíc zdarma při prodloužení, drobné dárky apod.)

Dále na webových stránkách Contours najdete další sekci věnovanou Zdravým receptům, kde najdete spoustu tipů na zdravé a přitom chutné recepty pro každý den. Najdete zde Příběhy a proměny, kde vás ke cvičení budou inspirovat reálné ženy a členky Fitness Clubu Contours, kterým se podařilo zhubnout a získat postavu podle svých představ. Na webu si díky jednoduché online kalkulačce můžete rovněž spočítat vaše BMI.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Contours Fitness Club pro ženy: Stojí za vyzkoušení?

Jak probíhá kruhový trénink v Contours 

Fitness Club Contours vede kruhový trénink pro ženy, který kombinuje silové a kardio prvky. Je doporučován všem ženám, které si přejí zhubnout, zpevnit postavu, zapracovat na své kondici nebo odpočinout od stresu.

Kruhový trénink Contours kombinuje aerobní, silové a funkční cviky. Na cvičebním prostoru se nachází 16 až 20 různých stanovišť. Polovinu tvoří posilovací stroje (silový trénink) a polovinu stanoviště pro svižná aerobní cvičení (kardio trénink). 

Při lekci se v pravidelných intervalech plynule přechází z jednoho stanoviště na další bez pauzy. Krátká přestávka je mezi sériemi. Na jednom stanovišti se cvičí nejdéle 1 minutu. Jedna série trvá cca 10 až 15 minut a za jedno kolo se stihnou odcvičit 2 až 3 série. Celý trénink, během něhož posilujete, pálíte tukové zásoby a zároveň protahujete celé tělo, trvá 30 až 45 minut

Trénink je sestavený tak, aby ženy nejen zlepšily tonus svého těla a snížily množství podkožního tuku, ale také vyvážily různé nedostatky a případně odstranily bolesti pohybového aparátu, jejichž příčinou bývají oslabené svaly či svalové nerovnováhy způsobené sedavým nebo jednostranným způsobem práce a podobně.

Výhody kruhového tréninku Contours:

 • plán navrhuje profi trenérka, která kontroluje provádění cviků
 • cvičení je zábavné a náplň lekce nebývá stejná
 • nečeká se na stroje
 • při pravidelném cvičení razantní zlepšení fyzické kondice

VIDEO: Contours fitness pro ženy. Proč k nám přijít? Podívejte se

Komu v poradnách Contours pomohou

Fitness Club Contours je moderní fitness centrum, které je určeno pouze pro ženy. Jejich služby tedy mohou využít jenom ženy od 14 let, ať už jsou jejich cíle jakékoliv. Nabízený kruhový trénink a skupinové lekce jsou zaměřeny na typické ženské potřeby, kdy většina žen usiluje o úbytek váhy, zpevnění a vytvarování postavy. S pomocí trenérky lze ale dosáhnout i specifických výsledků, jako je například nabrání svalové hmoty.

Co mohou ženy od Fitness Clubu Contours očekávat:

 • moderní, příjemné a čisté prostředí 
 • profesionální stroje, pomůcky a další vybavení
 • cvičení pod dohledem fitness instruktorek
 • motivující atmosféru
 • kruhové tréninky pro ženy a další lekce podle nabídky dané pobočky
 • tréninkový plán na míru i výživové poradenství
 • doplňkové služby (masáže, kosmetické ošetření a další)

Pobočky: Kde Contours působí

Úplně první pobočka v Česku vznikla v roce 2008 v Praze. Aktuálně u nás funguje deset poboček. V hlavním městě Praha, v Brně a v Ostravě najdete vždy dvě pobočky. Po jedné pobočce mají České Budějovice, Třinec, Zlín a Opava. Rozšíření stávající sítě do dalších českých měst je v plánu. 

Každá pobočka má na webu Contours vlastní stránku (detail pobočky), kde najdete nejen adresu, kontaktní údaje a otevírací dobu, ale také profily fitness trenérek (např. pobočka v Opavě), kalendář vedených skupinových lekcí (např. pobočka Zlín), kompletní ceník a nabídku doplňkových služeb (např. pobočka Praha Florenc).

Seznam poboček Contours včetně adres a kontaktních údajů:

Contours Fitness Club: Florenc

Biskupský dvůr 1147/6, 110 00 Praha 1

 • E-mail: florenc@contours.cz
 • Telefon: +420 774 860 630

Contours Fitness Club Anděl Palác Křižík

Radlická 608/2, 150 00 Praha 5

 • E-mail: andel@contours.cz
 • Telefon: +420 778 081 689

Contours Fitness Club Brno Galerie Orlí 

Orlí 482/3, 602 00 Brno

 • E-mail: brno.orli@contours.cz
 • Telefon: +420 607 163 163

Contours Fitness Club Ostrava: Poruba 

Mongolská 1546/2, 708 00 Ostrava – Poruba

 • E-mail: poruba@contours.cz
 • Telefon: +420 777 936 736

Contours Fitness Club: Galerie Dvořák

Nám. Přemysla Otakara II. 123/36, 370 01 České Budějovice

 • E-mail: budejky@contours.cz
 • Telefon: +420 778 014 020

Contours Fitness Club Zlín

Dům kultury Gahurova 5265, 760 01 Zlín

 • E-mail: zlin@contours.cz
 • Telefon: +420 773 181 310

Contours Fitness Club Opava

Náměstí Svaté Hedviky 2680/9, 746 01 Opava – Předměstí

 • E-mail: opava@contours.cz
 • Telefon: +420 776 007 690

Jak se objednat a využít týden cvičení zdarma 

Pokud máte ve svém okolí některou z poboček Contours, určitě vyzkoušejte týden cvičení s trenérkou zdarma. Na webových stránkách se zaregistrujete a domluvíte si termín. K ničemu vás registrace nezavazuje, a pokud vás nabídka Contours nezaujme, nejste povinni platit si žádné členství. 

Jak vypadá týden cvičení zdarma v Contours

Krok 1: Zaregistrujte se a zarezervujte si termín 

Zvolte si pobočku a v kalendáři vyberte termín úvodní hodiny s trenérkou. Vezměte si s sebou pohodlné sportovní oblečení a malý ručník.

Krok 2: Přijďte na úvodní hodinu 

Trenérka vám nejprve provede tělesnou diagnostiku na přístroji Tanita, aby zjistila složení vašeho těla. Poté s vámi probere zdravotní stav, případná pohybová omezení a dysbalance, ale také vaše přání a cíle. Na základě zjištěných informací pro vás vypracuje cvičební plán, který zohledňuje vaši aktuální zdravotní a fyzickou kondici. Nakonec s vámi obejde jednotlivé stroje a vysvětlí vám, jak na nich správně cvičit.

Od Bc. Monika Šaríková

Když jsem před léty studovala historii a literaturu, nenapadlo by mě, že se nakonec budu živit psaním. Jednoznačně nejradši se věnuji psaní o zdravém životním stylu. Miluji dobré jídlo, ráda vařím, ujetá jsem zejména na českou a asijskou kuchyni, zbožňuji přírodu a pohyb. Mezi mé velké sportovní lásky patří zejména běh, kolo, turistika a jóga :). Nově jsem kromě textařky také funkční trenérkou.